RadioNET.sk - TS: RadioNET spustil bezplatné Wifi v centre Bánoviec n.B.
 
 
 

Hodnotenie používateľov: 0 / 5

Hviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívne
 

Tlačová správa:

Obyvatelia Bánoviec nad Bebravou majú na námestí Ľ. Štúra konečne bezplatný internet. Doteraz sa museli spoliehať len na pripojenie v podnikoch či na mobilného operátora. Nový poskytovateľ bezdrôtového internetu v Bánovciach nad Bebravou RadioNET.sk spustil tento týždeň tzv. hotspot, čiže bezplatný wifi vysielač, do ktorého sa môže pripojiť bezplatne akýkoľvek mobilný telefón, tablet či notebook.

Viacero okresných miest prevádzkuje pre svojich obyvateľov bezplatný internet v centre či na námestiach. V susednom Partizánskom ho poskytuje priamo mesto Partizánske prostredníctvom spoločnosti Skylan, ktorej platí za prevádzku. Ako uviedol Martin Jursa, konateľ RadioNETu: "Podobný model fungovania sme ponúkli aj my mestu BN, to však na náš dopis  z januára 2016 nereagovalo vôbec, preto sme sa rozhodli spustiť to na naše náklady". Prevádzku a údržbu bude financovať priamo RadioNET. "Budeme radi, ak sa nájdu dobrí ľudia alebo podniky a prostredníctvom repeateru/opakovača túto sieť zosília a budú šíriť ďalej." dodal Jursa. Opakovač je buď ako samostatné zariadenie do zásuvky v cene okolo 20 €, ktoré zosíli všetky siete alebo túto funkciu majú aj niektoré routre, ktoré zosília je jednu konkrétnu sieť  pomocou WDS. Prípadne kontaktujte priamo RadioNET a technici vám radi pomôžu s rozšírením pokrytia hotspotu.

Technické parametre hotspotu:

Názov: radionet_FREEHOTSPOT
Heslo: žiadne
Norma: 802/11b,g,n
Rýchlosť: 2 mbit
Doba prihlásenia: 60 minút (možné znovupripojenie)

Overené pokrytie je na: parkovisko pred nemocnicou, niektoré izby nemocnice (s výhľadom na F-ku), parkovisko Tesco, park vedľa tesca, Nám. Ľ Štúra

Ak máte záujem o platené pripojenie, na www.radionet.sk nájdete ponuku, napríklad 7 mbit za 12,90 €. Celkovo má RadioNET aktuálne 7 vysielačov (Bánovce n.B, Pečeňany, Haláčovce, Pravotice, Chudá Lehota, Čuklasovce a najvyššie položený je Považský Inovec z ktorého vidno takmer celý okres BN)

grafika-bnfreewifi

 

 

 

Nenechajte sa obmedzovať a žiadajte kvalitné a moderné služby

 • Vždy dostupný

  Vždy dostupný

  Záleží nám na profesionálnom chode a preto sú všetky naše vysielače zálohované. Dostupnosť 99,98%.

 • Vždy informovaný

  Vždy informovaný

  Máme vlastný klientský systém na správu údajov, programu a faktúr. Stačí sa prihlásiť.

 • Neobmedzený

  Neobmedzený

  Internet od RadioNET je dátovo aj časovo neobmezdený. Žiadne spomaľovanie a vyčerpanie dát.

 • Moderná sieť

  Moderná sieť

  Používame vždy najmodernejšie technológie, pravidelne upgradujeme technológie.

RádioNET doporučujú klienti

       

Back to top