Čo sme dokázali za prvý rok?

RádioNET má za sebou prvý rok fungovania a to je čas na štatistiky a súhrny fungovania služby. Prvý rok bol trochu uponáhľaný, keďže nás prekvapil vysoký záujem o internet. Museli sme teda rýchlejšie spúšťať vysielače a prípadné problémy riešiť za chodu. Väčšina zákazníkov nám uviedla, že nie je spokojná s kvalitou predchádzajúceho pripojenia, čiže hlavným dôvodom zmeny poskytovateľa bola kvalita pripojenia a na druhom mieste zákaznícka podpora, ktorá u nás funguje non-stop. Kľudne nám napíšte email alebo na facebook o 23hod večer a dostanete odpoveď do pár minút (vrátane riešenia problému, ak je to na diaľku možné).

Počet nových pripojení: 23%
Počet prechodov od iného operátora: 75%
Nemáme info: 2%

Minulý rok bol pre nás kľúčový

Podarilo sa nám spustiť do prevádzky najvyššie položený vysielač v okolí - Považský Inovec, vo výške 1043 metrov nad morom. Tento vysielač slúži ako hlavný retranslačný bod, na ktorý sa pripájajú lokálne dokrývače. Vďaka tomu môžeme prepojiť Bánovce nad Bebravou napríklad s Dolnými Držkovcami len cez dva "skoky". Z toho jeden je vysokokapacitný symetrický s kapacitou 360Mbit bez závislosti od počasia. Priemerný ping medzi BN a Inovcom je 0,2 milisekundy. Na Považský Inovec sme zároveň umiestnili aj antény pre koncových zákazníkov, kde môžu byť pripojený do doby, kým spustíme dokrývač v ich obci. Postupne však prehadzujeme klientov na lokálne dokrývače, ktoré sú oveľa silnejšie a stabilnejšie.

Spustili sme dokrývače:

Haláčovce
Dolné Držkovce
Čuklasovce
Dvorec - Sliezska Osada
Chudá Lehota
Dolné Naštice
Pravotice
Obec Dubnička
a spomínaný Inovec

Vymenili sme hlavný router

Veľmi skoro sme zistili, že s počtom pribúdajúcich ľudí sme trošku podcenili výkon hlavného routeru, a preto pár dní mali všetci zákazníci pustenú maximálnu rýchlosť akú zvládne ich anténa :-) Nasadili sme teda výkonný 72-jadrový router z dielne Mikrotik, ktorý sme zároveň prepojili s našim systémom a tým pádom vo svojom zákazníckom účte môžete vidieť, aké dáta tečú cez Vašu anténu a históriu, kedy využívate internet najviac (nižšie ukážka). Samozrejme všetko online. Každý dostal svoj login na email. Ak neprišiel, tak si ho môže nechať poslať. Systém je dostupný TU. Nájdete v ňom aj faktúry, info o úhradách a tiež môžete aktualizovať online svoje údaje.

Nové číslo účtu

Ďalšou zmenou bola zmena čísla účtu. Mnoho zákazníkov sa pýtalo prečo je to potrebné. Tiež sme neboli nadšení, ale museli sme. RádioNET vznikol ako divízia spoločnosti Rádio WOW s.r.o. Neskôr sme sa rozhodli, že túto divíziu oddelíme pod samostatnú spoločnosť, a tým pádom sa zmenilo aj číslo účtu. Všetky zmluvy prešli jednostranným právnym úkonom pod novú spoločnosť RadioNET s.r.o.. Aj túto spoločnosť vlastnia rovnakí ľudia, čiže išlo doslova len o administratívnu zmenu.

Nové centrálne číslo na servisnú podporu

Koncom roka 2016 sme začali pracovať na spojazdnení vlastnej telefónnej ústredne s jednoduchým číslom 038 202 12 12, na ktoré môžete nahlasovať poruchy. Samozrejme v platnosti naďalej ostávajú aj ostatné čísla, avšak len na tomto máte možnosť aj cez sviatok, víkend či v noci zanechať odkaz a ten sa automaticky odošle do mobilu službukonajúcemu technikovi. Cez pracovné dni 8-16h Váš hovor preberie naša Lucia v kancelárii, s ktorou môžete riešiť aj ostatné veci (zmeny,fakturácie a pod.)

Centrálne číslo 038 202 12 12

Budeme sa sťahovať

Momentálne sídlime v priestoroch po Rádiu WOW, ktoré sa odsťahovalo na Námestie Ľ.Štúra vedľa obradnej siene. Koncom januára budeme aj my sťahovať naše sídlo a zároveň pripravujeme klasické zákaznícke centrum, kde budete môcť faktúry uhrádzať v hotovosti alebo si kúpiť doplnkové zariadenia, napríklad výkonnejšie routre, zosilovače signálu, káble a ďalšie súvisiace veci. Nové sídlo bude tiež na námestí Ľ.Štúra č.6 nad Prima bankou, vedľa obradnej siene. K zmene sídla dochádza predovšetkým preto, aby ste nás mohli rýchlejšie nájsť a aby sme boli priamo na námestí okresného mesta, kde poskytujeme naše služby.

Naďalej pokračujeme v budovaní našej siete

Našim cieľom je dokryť silným signálom čo najviac z okresu, a preto postupne staviame dokrývače aj tam, kde už máme pokrytie z Inovca. Lokálny dokrývač má oveľa lepšie parametre sily signálu na rozdiel od Inovca, ktorý je trošku ďalej a môže na neho vplývať počasie alebo zarušenie z iných vysielačov. Taktiež máme záujem postaviť dokrývače aj v menších obciach, akou je napríklad nedávno spustená Dubnička. Budeme radi, ak nám odoporučíte vhodné miesto na umiestnenie dokrývača. Možno aj Vy máte nehnuteľnosť niekde vyššie nad obcou, kde je elektrika. Takýto dokrývač môže byť umiestnený aj na rodinnom dome, nakoľko žiarenie z neho je oveľa menšie ako žiarenie z Vášho domáceho wifi routeru. Každý náš vysielač prechádza hygienickým meraním elektromagnetického poľa s tzv "okrúhlou" pečiatkou.

Aktuálne hľadáme priestory v týchto obciach:

Dežerice
Horné Naštice
Zlatníky
Malé Hoste
Veľké Hoste
Veľká Hradná
Prusy

Na záver pridávame kontakty, kde môžete nahlasovať poruchy alebo výpadky dlhšie ako 5 minút (do 5 minút môže ísť o reštart alebo výmenu zariadení). Hlavné číslo je 038 202 12 12. Môžete poslať aj SMS na 0948 651 651 a to kedykoľvek aj počas sviatkov alebo v noci. Nahlásiť sa dá aj cez náš Facebook.


Pozrite si video zo živého livestreamu na Facebook z auta technikov počas výstupu na Považský Inovec.
Ukážka štatistík prenesených dát v systéme https://client.radiointernet.sk:

Uživateľské menu
Kontakty
  • Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Copyright © RadioNET s.r.o.
Vytvorené od
Vytvorené od altasia