Ako zlepšiť pokrytie WI-FI vo väčšom dome

Možností je viacero. Každá z nich má svoje výhody aj nevýhody. Najlacnejšou možnostou je použitie zosilovača (do 20 €), ten však zníži rýchlosť pripojenia o polovicu a to aj na hlavnej wifi, pretože pracuje na rovnakej frekvencii. Druhou možnosťou je použiť dve samostatné wifi, tie ale musia byť prepojené káblom a každá by mala pracovať na inej frekvencii a s iným názvom. Dokúpenie wifi routra napr TP-LINK WR850 je otázka tiež okolo 20 € (u nás), v kamennom obchode 25-30 €.

Najnovším riešením je systém MESH, ktorý rieši vyššie spomínané nevýhody. Mesh zariadenia tvoria jednu sieť (mobil ju vidí ako jednu sieť, aj keď je vysielaných viac wifi). Zariadenia medzi sebou komunikuju samostatnou vyhradenou wifi a zároveň každé vysiela na inej frekvencii. Podporujú aj roaming, čiže plynulé prepnutie z jednej wifi do druhej bez toho aby padlo pripojenie (vhodné pri videohovore či streamingu). Viac o technológii nájdete TU.

Pokračovať v čítaní

Projekt WIFI PRE TEBA, recenzia EnGenius - ukážky a foto

Zámerom bolo vybudovať bezplatnú wifi sieť o rýchlosti minimálne 30mbit/pripojenie pre obyvateľov obce Mníchova Lehota. Vzhľadom na rozpoloženie obce do úvahy pripadal lacnejší spôsob dopravy internetu - cez 5Ghz wifi sieť. Tú sa nám podarilo vybudovať na platforme výrobcu Ubiquiti Airmax AC, pričom hlavný vysielač je na obecnom úrade. Obec nie je zarušená, pásmo je čisté, takže i priepustnosť na každý bod bola minimálne 200 mbit. V obci sú len 2 lokálne vysielače od KIKI a CNS. Ako uplink sme sa rozhodli doporučiť obci spoločnosť KIKI

Pokračovať v čítaní

Hľadáme partnerské predajne našich služieb - rozšírte svoj biznis

Ak máte prevádzku či predajňu v meste Bánovce nad Bebravou či okolitých obciach a máte záujem rozšíriť svoje portfólio o predaj internetových služieb a doplnkov, práve teraz je pre Vás tá pravá chvíľa. Môžete sa stať našim predajným miestom alebo obchodným zastúpením. Budete "predávať" prístup do internetu. RadioNET je poskytovateľom bezdrôtového internetu v okrese Bánovce nad Bebravou s vysokým záujmom zákazníkov.

Pokračovať v čítaní

Obce, registrujte sa pre dotáciu na bezplatné WIFI

Od 15.5.2018 sa môžu predstavitelia obcí a miest vďaka iniciatíve WIFI4EU zapojiť do možnosti požiadať o dotáciu vo výške 15 000 € na zakúpenie zariadení a vybudovanie verejnej Wi-Fi siete. RadioNET je  registrovaným dodávateľom a spoľahlivým partnerom pre jej vybudovanie v Trenčianskom kraji.

Pokračovať v čítaní

Informácia k zavedeniu GDPR v RadioNET-e

Vzhľadom na to, že 25. 5. 2018 nadobudne účinnosť nariadenie Európskeho parlamentu a Rady EÚ 2016/679 o ochrane fyzických osôb pri spracúvaní osobných údajov a o voľnom pohybe takýchto údajov, ktorým sa zrušuje smernica 95/46/ES, je potrebné, aby sme od vás získali nový súhlas, ktorý zodpovedá novým požiadavkám.

Pokračovať v čítaní

Čo sme dokázali za druhý rok?

RádioNET má za sebou už druhý rok fungovania a to je čas na štatistiky a súhrny fungovania služby. Aj druhý rok bol trochu uponáhľaný, keďže naďalej pretrvával vysoký záujem o nové pripojenie.  Dva tímy technikov zapájali denno-denne nových zákazníkov, žial niekedy aj po mesiaci čakania, čo nás mrzí. Stabilitu pripojenia sme si udržali na pekných 99,96% v Bánovciach a 99,94% na vysielači Považský Inovec. Bohužial ku koncu roka došlo k pár výpadkom na Inovci kvôli počasiu a potrhaným elektrickým káblom. Najväčším problémom bolo, že technici sa tam nemohli dostať ani s elektrocentrálou kvoli popadaným stromom na lesnej ceste.

Pokračovať v čítaní

Aký je postup po objednaní?

1. Kontakt od technika a dohodnutie obhliadky/inštalácie 

Po vyplnení formulára alebo telefonickej objednávke na 0948 651 653 Vás bude kontaktovať náš technik a dohodne obhliadku a meranie. Je však možné, že obhliadka nebude potrebná v prípade, ak sa dom (objekt) nachádza v oblasti, kde je istota signálu, resp. sú pripojení napríklad susedia. V tom prípade je možné dohodnúť rovno inštaláciu. Je však potrebné technikovi uviesť či prestupujete od iného operátora a máte konzolu/stožiar + zavedený kábel alebo požadujte kompletnú inštaláciu vrátane prevŕtania stien, potiahnutia kábla, montáž konzoly a pod.

Pokračovať v čítaní

Ako zmerať rýchlosť najpresnejšie?

Často sa nám stáva, že zákazníci si namerajú nižšie rýchlosti ako by mali mať, no nesprávne merajú a až po našich radách namerajú skutočnosť. Pripravili sme pre Vás jednoduché inštrukcie ako si zmeriať rýchlosť prípojky, tak aby boli namerané hodnoty skutočné.

Pokračovať v čítaní

Uživateľské menu
Kontakty
  • Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Copyright © RadioNET s.r.o.
Vytvorené od
Vytvorené od altasia