Projekt WIFI PRE TEBA, recenzia EnGenius - ukážky a foto

Zámerom bolo vybudovať bezplatnú wifi sieť o rýchlosti minimálne 30mbit/pripojenie pre obyvateľov obce Mníchova Lehota. Vzhľadom na rozpoloženie obce do úvahy pripadal lacnejší spôsob dopravy internetu - cez 5Ghz wifi sieť. Tú sa nám podarilo vybudovať na platforme výrobcu Ubiquiti Airmax AC, pričom hlavný vysielač je na obecnom úrade. Obec nie je zarušená, pásmo je čisté, takže i priepustnosť na každý bod bola minimálne 200 mbit. V obci sú len 2 lokálne vysielače od KIKI a CNS. Ako uplink sme sa rozhodli doporučiť obci spoločnosť KIKI

Pokračovať v čítaní

Hľadáme partnerské predajne našich služieb - rozšírte svoj biznis

Ak máte prevádzku či predajňu v meste Bánovce nad Bebravou či okolitých obciach a máte záujem rozšíriť svoje portfólio o predaj internetových služieb a doplnkov, práve teraz je pre Vás tá pravá chvíľa. Môžete sa stať našim predajným miestom alebo obchodným zastúpením. Budete "predávať" prístup do internetu. RadioNET je poskytovateľom bezdrôtového internetu v okrese Bánovce nad Bebravou s vysokým záujmom zákazníkov.

Pokračovať v čítaní

Obce, registrujte sa pre dotáciu na bezplatné WIFI

Od 15.5.2018 sa môžu predstavitelia obcí a miest vďaka iniciatíve WIFI4EU zapojiť do možnosti požiadať o dotáciu vo výške 15 000 € na zakúpenie zariadení a vybudovanie verejnej Wi-Fi siete. RadioNET je  registrovaným dodávateľom a spoľahlivým partnerom pre jej vybudovanie v Trenčianskom kraji.

Pokračovať v čítaní

Informácia k zavedeniu GDPR v RadioNET-e

Vzhľadom na to, že 25. 5. 2018 nadobudne účinnosť nariadenie Európskeho parlamentu a Rady EÚ 2016/679 o ochrane fyzických osôb pri spracúvaní osobných údajov a o voľnom pohybe takýchto údajov, ktorým sa zrušuje smernica 95/46/ES, je potrebné, aby sme od vás získali nový súhlas, ktorý zodpovedá novým požiadavkám.

Pokračovať v čítaní

Čo sme dokázali za druhý rok?

RádioNET má za sebou už druhý rok fungovania a to je čas na štatistiky a súhrny fungovania služby. Aj druhý rok bol trochu uponáhľaný, keďže naďalej pretrvával vysoký záujem o nové pripojenie.  Dva tímy technikov zapájali denno-denne nových zákazníkov, žial niekedy aj po mesiaci čakania, čo nás mrzí. Stabilitu pripojenia sme si udržali na pekných 99,96% v Bánovciach a 99,94% na vysielači Považský Inovec. Bohužial ku koncu roka došlo k pár výpadkom na Inovci kvôli počasiu a potrhaným elektrickým káblom. Najväčším problémom bolo, že technici sa tam nemohli dostať ani s elektrocentrálou kvoli popadaným stromom na lesnej ceste.

Pokračovať v čítaní

Aký je postup po objednaní?

1. Kontakt od technika a dohodnutie obhliadky/inštalácie 

Po vyplnení formulára alebo telefonickej objednávke na 0948 651 653 Vás bude kontaktovať náš technik a dohodne obhliadku a meranie. Je však možné, že obhliadka nebude potrebná v prípade, ak sa dom (objekt) nachádza v oblasti, kde je istota signálu, resp. sú pripojení napríklad susedia. V tom prípade je možné dohodnúť rovno inštaláciu. Je však potrebné technikovi uviesť či prestupujete od iného operátora a máte konzolu/stožiar + zavedený kábel alebo požadujte kompletnú inštaláciu vrátane prevŕtania stien, potiahnutia kábla, montáž konzoly a pod.

Pokračovať v čítaní

Ako zmerať rýchlosť najpresnejšie?

Často sa nám stáva, že zákazníci si namerajú nižšie rýchlosti ako by mali mať, no nesprávne merajú a až po našich radách namerajú skutočnosť. Pripravili sme pre Vás jednoduché inštrukcie ako si zmeriať rýchlosť prípojky, tak aby boli namerané hodnoty skutočné.

Pokračovať v čítaní

Uživateľské menu
Kontakty
  • Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Copyright © RadioNET s.r.o.
Vytvorené od
Vytvorené od altasia