Projekt WIFI PRE TEBA, recenzia EnGenius - ukážky a foto

Zámerom bolo vybudovať bezplatnú wifi sieť o rýchlosti minimálne 30mbit/pripojenie pre obyvateľov obce Mníchova Lehota. Vzhľadom na rozpoloženie obce do úvahy pripadal lacnejší spôsob dopravy internetu - cez 5Ghz wifi sieť. Tú sa nám podarilo vybudovať na platforme výrobcu Ubiquiti Airmax AC, pričom hlavný vysielač je na obecnom úrade. Obec nie je zarušená, pásmo je čisté, takže i priepustnosť na každý bod bola minimálne 200 mbit. V obci sú len 2 lokálne vysielače od KIKI a CNS. Ako uplink sme sa rozhodli doporučiť obci spoločnosť KIKI

Logo WIFI PRE TEBA bez pozadia

Ako hlavné vysielacie body sme zvolili certifikované zariadenia EnGenius ENH1350EXT (certifikované pre wifi4eu aj wifi passport). Vysiela v norme 802.11b/g/n/ac Wave 2,  2 x 2 MIMO) na frekvencii 2,4 Ghz a súčasne aj 5 Ghz. Zariadenie má 4 antény s kruhovým všesmerovým vyžarovacím diagramom. Výhradným distributorom pre SK/CZ je VANco.cz s.r.o. (wifi-shop.cz). V tomto článku popisujeme naše skúsenosti s použitím týchto AP.

engenius enh1350ext amfiteater 
 
Mapa pokrytia generovaná v programe EzPlanner, ktorý dodáva výrobca. Program je online a je dostupný po partnerskej registrácii. Ukážka niekoľkých bodov:

WIFI PRE TEBA pokrytie simulacia-ukazka
 
 
engenius enh1350ext fotoskykey controller
 
Vysielacie AP komunikujú cez SkyKey Controller. Síce majú vlastnú IP adresu aj webové rozhranie, ale to je len informačné. Všetko sa nastavuje v programe EzMaster, ktorý je nahodený v manažovatelnom switchi. My sme kvoli vyššiemu výkonu zvolili variantu správy cez Cloud Controller pričom ho je možné spravovať aj bez verejnej IP adresy. Prihlásite sa do cloudu cloud.engenius.ai a kliknete na Váš SkyKey a o pár sekúnd sa Vám otvorí jeho správa v remote režime a vyzerá presne tak isto, ako keď idete cez IP adresu. V tomto sú EnGenius oveľa ďalej ako napríklad diaľková správa Ubiquiti cez UISP (kedysi UNMS). Po lokálnej správe má tento kontrolér 2 prístupy, jeden pracovný na porte 80 a jeden servisný na porte 8080 (kde sa nastavuje aj IP - default je DHCP). 
 
Každé wifi zariadenie sa spravuje cez kontroller. Má aj websprávu ale len na základné veci ako IP adresa a na aký controller sa má pripojiť (ak ich viac v sieti). Defaultne sa to spáruje automaticky.
 
 
Ďalšie screeny z controlleru nájdete v galérii v cloude TU.
Publicita
Vzhľadom nato, že my sami sme mali problém dostať sa ku grafickému vizuálu loga Wifi pre teba či iných, rozhodli sme sa pomôcť ostatným a naše materiály zverejniť pre použitie na ďalších projektoch. 
Pre zjednodušenie sťahovania sú všetky materiály na našom cloude, odkiaľ si stiahnete len to, čo potrebujete.
 
- Logo WIFI PRE TEBA - aj bez pozadia, formát PNG aj CDR
- Infotabulka PDF aj CDR
- VOP zmluvné podmienky do hotspot portálu
 
V miestach pokrytých signálom sme umiestnili informačné plastové tabuľky s takouto grafikou
 
Logo free wifi a WIFI PRE TEBA
 
Logo WIFI PRE TEBA - formát PNG, bez pozadia:
Logo WIFI PRE TEBA bez pozadia
 
 
 
Ďalšie fotky nájdete  v cloude TU.
Uživateľské menu
Kontakty
  • Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Copyright © RadioNET s.r.o.
Vytvorené od
Vytvorené od altasia